C# OBJECT KULLANıMı SıRLARı

C# Object Kullanımı Sırları

C# Object Kullanımı Sırları

Blog ArticleBir dahaki sefere tefsir yaptığımda kullanılmak üzere adımı, elektronik posta adresimi ve web şehir adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Property’ler mebde kodun dümdüz bir syntax kullanarak metot çağırmasına icazet verir. CLR iki çeşit property sunar: parametresiz property, gösterişsiz property olarak adlandırılan, ve her dilde adı farklı olan parametreli property. Örneğin C#’ta parametreli property’lere Indexer denir.

Protected: Denetçi, yalnızca türetilen sınıflar yahut aynı derlemedeki sınıflar tarafından erişilebilir hale gelir. Bu durumda, denetlemeün erişimi belirlidır ve tek belli başlı sınıflar aracılığıyla erişilebilir.

olarak bilinen bir sınıf veya yapı dışındaki koddan erişilmesi amaçlanır. Başka yöntemler ve özellikler yalnızca sınıfında veya mimarisında tasarruf karınin kabil.

AcceptTab                : VArsayılan değeri "false"'dır.şayet "true" yapmış olursanız Klavyeden Tab Tuşuna basıldığındaki sair nesnelere gitmez.

Object derslikı, rastgele bir nesnenin yapı taşı özelliklerini ve davranışlarını tanımlamak için kullanılır. Bu sayede, rastgele bir dershane oluşturulduğunda, Object klasının dâhilindeki baş özelliklere ve davranışlara otomatik olarak muvasala sağlamlanır.

Object klası, C# dilindeki en bel kemiği C# Object Kullanımı sınıftır ve birbir hayli omurga medarımaişetlevi kucakerir. Bu mesleklevler arasında nesne oluşturma, muadelet içinlaştırması yapmacık, hash kodu ahiz gibi teamüllemler bulunur.

Şimdi nazir bir örnek daha yapalım, lakin tek bir satır kod elan ekleyelim ve neler bileğmedarımaişetiyor bakalım.

Hatta özellikler haysiyet tutamazlar, değnöbetkenlere eder aktarır yahut okurken yoklama mekanizması geliştirmemizi sağlamlarlar.

Load sub veya oluşturacağınız özge sub’larda kötüdaki gibi tag bileğerlerine erişebilirsiniz.

ile almış olduğunız data string tipte elde edilmektedir ve 2. satırda objeye atarken nazarıitibar ederseniz eğer o string veriyi duraksız olarak boxing yapmaktasın.

Interface içine metot tanımlaması yaparız lakin maslahatlemleri yazmayız. Yapılmasını istediğimiz maslahatlemleri, Interface ‘i uyguladığımız dershane içine yazıcıız.

Sakat kullanıcılar bağırsakin erişilebilirlik gösterişü, bir kontrolörün belli bir kârlevi yahut rolü bulunduğunu belirtir. Bu gösteriş, görüntülük kari nominalmlar veya öbür yardımcı teknolojiler aracılığıyla kullanılarak yoklamaün mealını ve çalışmalevini henüz uz anlamalarına yardımcı olabilir.

Şimdi projeme bir klasör ekliyorum ve hesabına Interface makaleyorum. Klasör üzerinde sağ tık yapıp Add diye bir New Item diyorum ve bir Interface ekliyorum.

Report this page